تعریف اینترنت اشیا (جلسه اول)

تاریخ انتشار : 2020/07/07

در این آموزش تعریفی از اینترنت اشیا ارائه داده و ملزومات و پیش نیازهای لازم جهت فراگیری و تکمیل سری آموزش اینترنت اشیا را بررسی خواهیم کرد. پس از تعریف اینترنت اشیا در پست های بعدی نگاهی اجمالی خواهیم داشت بر مزایا و چالش های پیش روی اینترنت اشیا و سپس وارد مفاهیم سخت افزاری و نرم افزاری خواهیم شد.

اینترنت اشیا (IoT) یک سیستم اتوماسیون و ارزیابی پیشرفته است که از مفاهیم شبکه، پایش، داده های بزرگ (بیگ دیتا) و فناوری هوش مصنوعی برای ارائه سیستم های کامل برای یک محصول یا خدمت بهره می برد. سیستم های اینترنت اشیا هنگام استفاده در هر صنعت یا سیستمی امکان شفافیت، کنترل و عملکرد بیشتر و بهتر را فراهم می کنند.

مفهوم اینترنت اشیا یک مفهوم جدیدی در دنیای فناوری به حساب می آید با این حال، عبارت اینترنت اشیا یا اینترنت چیزها برای اولین بار توسط کوین اشتون در سال ۱۹۹۹ مورد استفاده قرار گرفت و جهانی را توصیف می کرد که در آن همه چیزها، از جمله چیزهای بی جان برای خود هویت دیجیتال داشته باشند و به رایانه ها این اجازه را بدهند که آنها را مدیریت و ساماندهی کنند. 

سیستم های IoT به واسطه انعطاف پذیری بالایشان دارای کاربردهای مختلفی در صنایع گوناگون به ویژه در صنعت هوشمندسازی ساختمان هستند. این سیستم ها عملیات جمع آوری داده، اتوماسیون و موارد دیگر را از طریق دستگاه های هوشمند بهبود می بخشند.

این آموزش قصد دارد تا معرفی کاملی از اینترنت اشیا در اختیار شما قرار دهد. این شامل آموزش مفاهیم کلیدی اینترنت اشیا، ملزومات و به کارگیری عملی اینترنت اشیا می باشد.

مخاطبان

متخصصین حوزه فناوری اطلاعات (آی تی)، دانشجویان، استارت آپ ها و تمامی کسانی که نیازمند فراگیری مفاهیم ضروری اینترنت اشیا می باشند مخاطب این آموزش به حساب می آیند. بعد از اتمام این آموزش، شما به یک تخصص میانی از اینترنت اشیا دست یافته و میتوانید برای شروع کسب و کار مبتنی بر اینترنت اشیای خود اقدام کنید.

پیش نیازها

این آموزش بر این فرض استوار است که شما یک دانش عمومی در رابطه با مفاهیم شبکه، پایش آنلاین، پایگاه داده، برنامه نویسی و فناوری های مرتبط را دارا می باشید. آشنایی با مفاهیم کسب و کار و مارکتینگ باعث درک بهتر شما از این آموزش خواهد شد.

در این مقاله تعریف اینترنت اشیا ارائه شد. در پست بعدی نگاه اجمالی بر مزایا و چالش های اینترنت اشیا خواهیم داشت. نظرات ارزشمند شما باعث بهبود هر چه بیشتر مفاهیم در طول آموزش خواهد بود. با ما همراه باشید..

برخی از مشتریان

لوگو شریف
لوگو آمد
لوگو شهرداری تهران
لوگو دانشگاه تهران
لوگو ساتکاپ
لوگو دانشگاه ارومیه
logofa